פרוייקט ואדי עתיר הוא יוזמה פורצת דרך של הקהילה הבדואית בנגב המדברי. הפרוייקט מציע גישה כוללנית לחקלאות מדברית בת-קיימא שמשלבת ערכים, ידע, ונסיון בדואיים מסורתיים עם מדע מודרני וטכנולוגיות חדשניות.

מייסודן של המעבדה הבינלאומית לקיימות, מלכ"ר המבוסס בארה"ב, והמועצה המקומית חורה, עיירה בדואית מקומית, הפרוייקט מיישם עקרונות קיימות כוללניות שפותחו על ידי המעבדה. גישת הפרוייקט לפיתוח בר-קיימא בסביבה צחיחה תקפה, וניתן להעתיק אותה בארץ ובאזורים מדבריים נוספים בעולם.

ליבת הפרוייקט כוללת חקלאות אורגנית עם ענפים שונים: גידול בעלי חיים וייצור מוצרי חלב, גידול צמחי מרפא ופיתוח קו מוצרי בריאות וקוסמטיקה, וחידוש הגידול של ירקות מקומיים מזינים. הפרוייקט כולל גם מרכז מבקרים, הכשרה, וחינוך .כמרכז חינוכי אזורי, פרוייקט ואדי עתיר שם דגש על אקולוגיה, חדשנות בת-קיימא, ויזמות. אתר הפרוייקט נתמך על ידי תשתית משולבת של טכנולוגיות ירוקות: השבחת הקרקע, הפקת אנרגיה סולארית וייצור ביו-גז, ייצור קומפוסט מפסולת אורגנית, ניהול השקייה מתקדם, וטיפול ומיחזור שפכין.

הפרוייקט זוכה לתמיכה מקואליציה רחבה וייחודית של משרדים וגורמים ממשלתיים בהובלת משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ובשיתוף המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח כלכלי במגזר המעוטים במשרד ראש הממשלה, והרשות לפיתוח ושיכון של הבדואים בנגב. כמו כן, תומכים בפרוייקט ואדי עתיר חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, הקרן הקיימת לישראל בארה"ב, מלכ"רים מקומיים וקיבוצים, תאגידים עסקיים, קרנות, ותורמים פילנתרופים.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות